Za každé
teploty výkonné

Věřit v kvalitu se vyplácí

Topení pomocí
tepelného čerpadla Vzduch – Voda

Na každého majitele domu dříve nebo později čeká výběr správného topného systému. Pokud padne volba na ústřední topení využívající jako zdroj tepla vodu, rychle vyvstane otázka: jak takový systém provozovat? Ekologické a flexibilní řešení nabízí tepelné čerpadlo vzduch-voda, často jednoduše označované jako vzduchové tepelné čerpadlo. Vzduchové tepelné čerpadlo v sobě kromě ekologického hlediska spojuje řadu výhod, především levné topení a malé prostorové nároky samotného systému, stejně jako eliminaci skladovacích prostorů pro tuhá paliva.

Fungování tepelného čerpadla vzduch-voda

Výhody tepelného čerpadla
Vzduch – Voda

 1. Velmi dobrá investice

  Tepelné čerpadlo je díky nízké spotřebě elektrické energie levnou formou topení – jak z hlediska pořizovacích nákladů, tak při běžném provozu.

 2. Úspora elektrické energie

  Prostřednictvím chytré sítě je zaručena jednoduchá integrace fotovoltaického systému, a potřebnou elektrickou energii si tak můžete vyrábět sami.

 3. Možnost získání dotací

  Na topení pomocí tepelného čerpadla lze získat dotace v rámci programu Nová zelená úsporám.

 4. Univerzálnost

  Vzduchová tepelná čerpadla fungují stejně dobře jak s topnými tělesy, tak s podlahovým topením, a lze je používat k topení i chlazení.

 5. Maximální spolehlivost

  Inteligentní technologie kompresoru umožňuje režim topení i při teplotě –25 °C. Chlazení je zase možné až do teploty +43 °C.

 6. Ekologické řešení šetřící zdroje

  Topení vzduchem je neutrální z hlediska CO2. Vzduch je k dispozici bez omezení a nepotřebuje žádný prostor pro uskladnění.

Vytápění pomocí šetrné energie
ze vzduchu – Tepelná čerpadla Toshiba Estia

Tepelná čerpadla ESTIA fungují na principu vzduch-voda. Získávají energii z okolního vzduchu a přenášejí ji do teplovodního systému. Nízké provozní náklady předurčují tento topný systém i pro přestavbu vašeho současného topného systému na tepelné čerpadlo. S tepelnými čerpadly TOSHIBA máte otevřené možnosti instalace do rodinných domů, řadových domů i bytů.

Tepelné čerpadlo ESTIA od japonského výrobce TOSHIBA představuje jeden systém pro všechny způsoby použití. Zajistí vám dostatek teplé vody pro koupel, spolehlivé vytápění podlahového topení a můžete jej kombinovat i s jinými zdroji tepla, jako je plyn nebo solární panely.

 • Teplá voda ke sprchování a koupání
 • Vytápění podlahových topení a radiátorů

Co Vám přinášejí
Tepelná čerpadla Estia

Nízké náklady
tepelné čerpadlo je jednorázovou investicí a jeho následný provoz je ve srovnání s ostatními systémy cenově výhodný.

Šetrnost k životnímu prostředí
s tepelným čerpadlem využíváte obnovitelnou energii ze vzduchu v kombinaci s ekologickým proudem. Tím přispíváte k perfektní bilanci CO2.

Spolehlivost
na tepelná čerpadla ESTIA se můžete vždy spolehnout. Nevyžadují prakticky žádnou údržbu. Spoustu starostí vám ušetří i ekvitermní regulace či protimrazová ochrana.

Účinnost
Vytápění máte k dispozici i při mrazivých venkovních teplotách do -25 °C.

Jednoduchost instalace
úsporná instalace se hodí do nových domů i do zrekonstruovaných prostor. Čerpadlo můžete kombinovat se stávajícím zdrojem tepla.

Pohodlí a tichý chod
zařízení ESTIA je plně automatické včetně protimrazové ochrany, inteligentního ovládání a mimořádně tichého chodu.

Vytápění pomocí šetrné energie
ze vzduchu – Tepelná čerpadla Toshiba Estia

Tepelná čerpadla vzduch-voda ESTIA mají dvě hlavní části, a to venkovní jednotku a vnitřní jednotku (hydrobox). Ta je klíčovým prvkem a napojují se na ni komponenty pro topný systém jako podlahové topení, radiátory i zásobníky teplé užitkové vody. Nabízíme vám i novou kompaktní verzi tepelného čerpadla TOSHIBA. Ta nemá venkovní a vnitřní část, ale vše spojené v jedné kompaktní jednotce, kterou připojujeme přímo na topný systém.