Za každé
teploty výkonné

Věřit v kvalitu se vyplácí

Nový dům s
tepelným čerpadem Vzduch – Voda

Topení pomocí tepelného čerpadla vzduch-voda ESTIA je jednou z nejekologičtějších a cenově nejvýhodnějších možností topení. Zejména začlenění topení tepelným čerpadlem do nově plánovaného domu nabízí velkou volnost. Není třeba plánovat prostor pro skladování paliva a všechny potřebné rozvody teplovodního topení lze zohlednit přímo při plánování domu. Jednotka ESTIA All in One umožňuje topení a přípravu teplé užitkové vody v jednom zařízení a je velmi vhodná pro všechny moderní topné okruhy s nízkými teplotami na výstupu.

Novostavba
  1. Podlahové / prostorové topení

    Teplota na výstupu se pohybuje v rozsahu od 25 °C do 40 °C. Ideální teplota závisí na stavebních podmínkách, jako jsou například povrch podlahy, izolace a další, a na osobním pocitu obyvatel domu.

  2. Radiátory / topná tělesa

    Na základě stáří a konstrukce je potřeba teplota na výstupu v rozsahu od 35 °C do 60 °C. Tato teplota závisí také na rámcových podmínkách, jako jsou velikost místnosti, počet topných těles, izolace, osobní komfortní teplota atd.

  3. Jednotky fancoil

    Princip fungování je podobný jako u klimatizace. Místnost lze buď vytápět, nebo chladit. Lze je provozovat v širokém rozsahu teplot na výstupu, a proto jsou vhodné pro velké množství aplikací.

Z čeho se skládá
tepelné čerpadlo Vzduch – Voda

Všechna tepelná čerpadla vzduch-voda ESTIA jsou takzvané systémy split, tzn. chladicí okruh je rozdělen na dvě zařízení – na vnitřní a venkovní jednotku. Venkovní jednotka slouží k získávání a přeměně energie a vnitřní jednotka tuto energii přenáší do topného okruhu.

Venkovní jednotka

Rozměry a hlučnost závisí na topném nebo chladicím výkonu. Instalace je snadná a rychlá a provádí se v souladu s místními předpisy.

Vnitřní jednotka

K výměně topení se výborně hodí jednotka Hydrobox. S rozměry (V x Š x H) 72,5 x 45 x 23,5 cm je montáž jednotky Hydrobox možná i v malých místnostech. Díky nízké hmotnosti pouhých 27 kg lze jednotku snadno zavěsit na stěnu a ponechat dostatek volného prostoru na skladování dalších věcí.

Ovládání

Všechny systémy ESTIA mají integrovaný ovládací panel. Po přidání WiFi modulu můžete své vzduchové tepelné čerpadlo ovládat odkudkoli prostřednictvím aplikace TOSHIBA AC Controll. Po montáži dalšího kabelového ovladače v domě lze tepelné čerpadlo ovládat i lokálně, např. z obývacího pokoje.