Za každé
teploty výkonné

Věřit v kvalitu se vyplácí

Přechod na
tepelného čerpadla Vzduch – Voda

Pokud jste se rozhodli vyměnit své staré topení za nový a účinnější systém, jako je například tepelné čerpadlo vzduch-voda ESTIA, je třeba se na stávající systém podívat blíže. Jestliže už vlastníte systém ohřevu teplé vody, nelze se vyhnout problematice těles vyzařujících teplo. Rozhodujícím faktorem je potřebná teplota na výstupu, což je teplota vody v topném okruhu. Pomocí jednotky ESTIA Split Hydrobox lze dosáhnout teploty na výstupu až +65 °C, což umožňuje kombinaci nejrůznějších spotřebičů.

Rekonstrukce
  1. Podlahové / prostorové topení

    Teplota na výstupu se pohybuje v rozsahu od 25 °C do 40 °C. Ideální teplota závisí na stavebních podmínkách, jako jsou například povrch podlahy, izolace a další, a na osobním pocitu obyvatel domu.

  2. Radiátory / topná tělesa

    Na základě stáří a konstrukce je potřeba teplota na výstupu v rozsahu od 35 °C do 60 °C. Tato teplota závisí také na rámcových podmínkách, jako jsou velikost místnosti, počet topných těles, izolace, osobní komfortní teplota atd.

  3. Jednotky fancoil

    Princip fungování je podobný jako u klimatizace. Místnost lze buď vytápět, nebo chladit. Lze je provozovat v širokém rozsahu teplot na výstupu, a proto jsou vhodné pro velké množství aplikací.

Z čeho se skládá
tepelné čerpadlo Vzduch – Voda

Všechna tepelná čerpadla vzduch-voda ESTIA jsou takzvané systémy split, tzn. chladicí okruh je rozdělen na dvě zařízení – na vnitřní a venkovní jednotku. Venkovní jednotka slouží k získávání a přeměně energie a vnitřní jednotka tuto energii přenáší do topného okruhu.

Venkovní jednotka

Rozměry a hlučnost závisí na topném nebo chladicím výkonu. Instalace je snadná a rychlá a provádí se v souladu s místními předpisy.

Vnitřní jednotka

K výměně topení se výborně hodí jednotka Hydrobox. S rozměry (V x Š x H) 72,5 x 45 x 23,5 cm je montáž jednotky Hydrobox možná i v malých místnostech. Díky nízké hmotnosti pouhých 27 kg lze jednotku snadno zavěsit na stěnu a ponechat dostatek volného prostoru na skladování dalších věcí.

Ovládání

Všechny systémy ESTIA mají integrovaný ovládací panel. Po přidání WiFi modulu můžete své vzduchové tepelné čerpadlo ovládat odkudkoli prostřednictvím aplikace TOSHIBA AC Controll. Po montáži dalšího kabelového ovladače v domě lze tepelné čerpadlo ovládat i lokálně, např. z obývacího pokoje.