Za každé
teploty výkonné

Věřit v kvalitu se vyplácí

Tepelné čerpadlo pro
přípravu teplé vody

Levným a udržitelným způsobem, jak lze připravit teplou užitkovou vodu potřebnou v domácnosti, je použití tepelného čerpadla. K tomuto účelu existují speciálně vyvinuté systémy které se používají výhradně k ohřevu užitkové teplé vody. Jejich základní princip fungování je podobný jako u běžného vzduchového tepelného čerpadla. Energie získaná z okolního vzduchu se přemění, a voda tak dosáhne požadované teploty.

Příprava vody

Výhody tepelného čerpadla
Vzduch – Voda

  1. Nezávislost

    Ústřední topení nemusí být v provozu po celý rok. Pomocí jednotky se teplá voda připravuje nezávisle na topení.

  2. Ochrana proti legionellám

    Pomocí jednotky lze bez problémů uchovávat teplou vodu o teplotě 60 °C. Komfortní teplota pro legionelly se pohybuje mezi 25 °C až 55 °C, a proto je zaručena dostatečná ochrana proti legionellám.

  3. Chytré kombinace

    Chytrá síť umožňuje jednoduchou integraci fotovoltaického systému. Díky tomu lze užitkovou vodu připravovat ještě levněji.

Z čeho se skládá
tepelné čerpadlo Vzduch – Voda

Všechna tepelná čerpadla vzduch-voda ESTIA jsou takzvané systémy split, tzn. chladicí okruh je rozdělen na dvě zařízení – na vnitřní a venkovní jednotku. Venkovní jednotka slouží k získávání a přeměně energie a vnitřní jednotka tuto energii přenáší do topného okruhu.

Venkovní jednotka

Rozměry a hlučnost závisí na topném nebo chladicím výkonu. Instalace je snadná a rychlá a provádí se v souladu s místními předpisy.

Vnitřní jednotka

K výměně topení se výborně hodí jednotka Hydrobox. S rozměry (V x Š x H) 72,5 x 45 x 23,5 cm je montáž jednotky Hydrobox možná i v malých místnostech. Díky nízké hmotnosti pouhých 27 kg lze jednotku snadno zavěsit na stěnu a ponechat dostatek volného prostoru na skladování dalších věcí.

Ovládání

Všechny systémy ESTIA mají integrovaný ovládací panel. Po přidání WiFi modulu můžete své vzduchové tepelné čerpadlo ovládat odkudkoli prostřednictvím aplikace TOSHIBA AC Controll. Po montáži dalšího kabelového ovladače v domě lze tepelné čerpadlo ovládat i lokálně, např. z obývacího pokoje.

Získávání energie z přívodu
venkovního vzduchu

Čerstvý vzduch pro přípravu teplé vody se přivádí pouze úzkým potrubím, kterým je jednotka propojena s venkovním prostorem. Výhoda tohoto řešení spočívá v tom, že v létě, kdy je ústřední topení mimo provoz a sklep je poměrně chladný, je tepelné čerpadlo poháněno teplým venkovním vzduchem s ještě vyšší účinností. Čím teplejší je nasávaný vzduch, tím méně elektrické energie spotřebujete.

Získávání energie ze
vzduchu v místnosti

Pokud místnost není hermeticky uzavřena, stačí k ohřevu teplé užitkové vody vzduch, který je v místnosti. Výhodnými vedlejšími účinky, které lze využít, jsou například odvlhčení vzduchu a rychlejší schnutí prádla nebo ochlazení místnosti a možnost delšího skladování potravin a vína. Můžete využít i odpadní teplo z jiných spotřebičů, jako jsou například pračka, mraznička atd.